VSK Humanita běžkařský oddíl

V Jinonicích na nástěnce visela nabídka na členství ve sportovním klubu UK – Humanita. Moc nerozumím rozdělení, ale pod Humanitou je nejspíš několik oddílů, např. mnou zmiňovaná nabídka běžců na lyžích (web VSK Humanita) nebo horolezci. Zde chci osvětlit, jak je to s těmi běžkaři. Už proto, abyste si ušetřili cestu do daleké Hostivaře. Z Hvězdy je to kus cesty. Samozřejmě bych to sem nemusel psát, kdyby někdo uměl využít možnosti Internetu…

Ve čtvrtek od pěti se ve Sportovním centru UK v Hostivaři dobrovolně schází lidé, kteří jsou v běžkařském oddílu, jdou spolu běhat, pak do posilovny a klidně i do bazénu. To je hodně dobrý trénink. Jak řeknu později, sportovat s nimi a vůbec do celého areálu SCUK může jít prakticky kdokoliv.

Běžkařský oddíl není nijak zvlášť organizován, těžiště členů je v individuálním tréninku (s dokonalým poradenstvím k dispozici – zřejmě paní Šeflová). Pro členy je povinný je výcvikový kurs a některé vybrané závody v běhu na lyžích, např. Akademické mistrovství.

Takže když je někdo dobrý běžkař, nechť si trénuje a domluví se s paní Šeflovou, že chce jezdit jen na závody atd.

Ve SCUKu je sportovní hala, posilovna a bazén a okolí vhodné na běhání. Využívat tyto prostory můžou všichni z UK a bližší info je na KTV.

Jak se tam dostat? Moje cesta je na Skalku metrem, pak vylézt ven a jít zametro, nikoliv přes rušnou silnici k hromadě zastávek, a za tím metrem je parkoviště autobusů a klíčová zastávka – pro bus č. 271, který jede přes Gercenovu. ke SCUKu pak jděte po silnici vedoucí směrem podél levé dolní hrany marketu Albert (stojíce čelem ke vchodu), který je u té zastávky.

Leave a Reply